Darmowe porady prawne w Krakowie

Darmowe porady prawne w Krakowie

Często w swoim życiu spotkamy się ze skomplikowanymi problemami prawnymi, które trzeba jakoś rozwiązać. Przyczyny tego stanu rzeczy są różne, ale bardzo często dotykają one małych przedsiębiorców, prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą?

Pytanie pojawia się, jak taki problem załatwić, nie płacąc dużych pieniędzy na adwokata? Najlepiej rozejrzeć się gdzie w naszym mieście są bezpłatne porady prawne. Rożnie są one zorganizowane, ale są praktycznie wszędzie. Przede wszystkim pod okiem swoich nauczycieli akademickich doradztwo prawne tego typu organizują studenci.

To, że jeszcze nie prowadzą własnej praktyki zawodowej, nie oznacza to, że nie będą mogli nam pomóc, tym bardziej, że takie prawne porady są udzielane we wsparciu ich nauczycieli z tytułami profesorskimi i doktorskimi. Często spotykaną formą są też odwiedziny biura rzecznika praw obywatelskich. W bardziej podstawowych sprawach osoby tam zatrudnione powiedzą, co należy robić w danej sytuacji.

Bezpłatne porady prawne są również czasem organizowane przez profesjonalne kancelarie adwokackie, które w ten sposób chcą zdobyć dodatkowych klientów i robią dni otwarte, kiedy to każdy zainteresowany mały przedsiębiorca albo też osoba fizyczna, mogą otrzymać poradę za darmo. Należy tylko pamiętać, że takie porady mają znaczenie bardziej praktyczne i niż formalne. Nie są autentyczną ekspertyzą stanu prawnego i nie powinno się na nie bezpośrednio powoływać przed sądem. Stanowią raczej wskazówki, co konkretnie należy robić w danej sytuacji.

Zapisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *