Ekologia jest konieczna

Ekologia jest konieczna

Utrzymywanie czystości jest jednym z imperatywów kulturalnych każdego cywilizowanego człowieka. Nie w modzie jest nie sprzątać po sobie, zostawiać śmieci, czy wyrzucać drobne odpady gdziekolwiek na ulicy. Do utrzymywania czystości ostatnio doszły również kwestie ekologiczne. W modzie jest teraz segregacja śmieci, ale nie jest ona niczyim oderwanym od rzeczywistości pomysłem, albo bardzo praktycznym działaniem, które warto, aby każdy podejmował, również na swoją własną rękę.

Segregacja

Pozwala bowiem na wyrzucanie na wysypiska tylko tych odpadów, których nie można już przerobić na nowe wszelkiego rodzaju produkty. W coraz większej ilości miast, przede wszystkich tych najbardziej ludnych jest już coraz mniej miejsca na wysypiskach, więc warto dbać o to, które jeszcze pozostało i nie wyrzucać tam przedmiotów, które mogą się jeszcze przydać, lub zostać przerobione na nowe.

Władze miejskie w Krakowie często prowadzą politykę zachęcania mieszkańców, aby segregacja śmieci była efektywna. I nie chodzi tu o jakieś reklamowe działania na koszt podatnika, ale słuszne i sprawdzające się pomysły. Segregacja śmieci jest promowana przykładowo przez zwalnianie mieszkańców z opłat za wywóz tych odpadów, które zostały przesegregowane.

Jeśli się więc komuś chce, a produkuje relatywnie dużą ilość odpadów komunalnych, może na segregacji ich oszczędzić całkiem przyzwoite sumy pieniędzy, które potem można wykorzystać na co innego. Na przykład na zainwestowanie w inne ekologiczne pomysły pozwalające na zaoszczędzenie funduszy.

Zapisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *